Preventivní údržba (profylaxe) - softwarte

Software [softvér]: operační systémy (Windows, Linux, Android…) a vůbec veškeré ostatní programové vybavení (kancelář, zpracování fotografii, účetnictví, antivirová ochrana, střižna videa…)
 

Obsah: Důsledná analýza, odstranění pozůstatků, odinstalovaných programů, pročištění registr báze, defragmentace…
Cíl: Citelné zrychlení startu počítače, svižnější odezva při práci na něm, zvětšení místa na disku…
Cena: Od 600,– Kč, podle náročnosti

Nutná není jen fyzická údržba od prachu. Podobně se vám, aniž to přímo vidíte, zanáší „nečistotami“ i váš harddisk*, kde vám nejen běží všechny programy, ale máte především uložená důležitá data, jako fotografie, textové dokumenty, tabulky, faktury, účetnictví… To vede matrixk citelnému zpomalování počítače, notebooku, tabletu i mobilního telefonu. Dnes má téměř každé zařízení svůj operační systém, na kterém pak fungují různé programy. Jejich funkčnost je založena na neustálém ukládání a čtení dat během své činnosti. A tady dochází hned k mnoha příležitostem vzniku různých chyb v systému. Ten se bez údržby může časem zcela zhroutit. Ten není řeč o virech a podobných problémech cílených útoků na vaše zařízení. Jde o zcela běžnou práci, kterou děláte denně. Ovšem na pozadí se vám pomalu a nenápadně střádá na velký malér. Předcházejte mu, a proveďte údržbu i tady.

*Harddisk: „krabička“ uvnitř zařízení, kde je nainstalovaný operační systém, programy a uložena zpravidla všechna další data -fotky, filmy, muzika, dokumenty…

 
TOPlist